Haczyki w becikowym


Urzędy nie chcą wypłacać becikowego bez zaświadczenia o opiece lekarskiej w ciąży. Żądają ich poniek康 od kobiet, które urodziły cz這nek rodu nim wprowadzeniem 1 listopada tego wymogu - alarmuje "Życie Warszawy".

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA podtrzymali swoją rekomendację "sprzedaj" dla Telekomunikacji Polskiej (TPSA) i cenę docelową dla jednej akcji na poziomie 15,0 zł, wynika z raportu datowanego na 5 kwietnia i odtajnionego we wtorek. Torfarm, kt鏎y po lipcowym wezwaniu ma ponad 95 proc. g這s闚 na WZA Prospera, chce wzmaga udzia造 grupy w rynku o co w 瘸dnym wypadku jeden paragraf procentowy rocznie - poinformowa na konferencji prasowej wiceprezes Torfarmu, Dariusz 妃iejkowski. Bruksela chce radykalnie zacieśnić współpracę gospodarczą i kontrolować zadłużenie krajów strefy euro - powiedział w wywiadzie dla "Polska The Times" prof. Witold Orłowski z PricewaterhouseCoopers, były dyrektor doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.- Donos pos豉 PiS, 瞠 warszawska targowisko ma niepoprawny platforma transakcyjny to dzia豉nie lobbystyczne. Nie wiem tylko, czy 鈍iadome, czy nie - m闚i w rozmowie z "Polsk" cz這nek rz康u skarbu Aleksander Grad. T逝maczy, 瞠 przer鏏ka systemu tu przed prywatyzacj by豉by de facto wskazaniem inwestora. Waripmex, z powodu odpisów amortyzacyjnych, ma po I półroczu 98,57 mln euro straty netto wobec 0,14 mln euro zysku netto w I połowie 2008. Przychody w I półroczu tego roku spadły do 37,8 mln euro z 44,3 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym. Na Litwie rusza przed chwil struktura odcinka transeuropejskiego korytarza kolejowego Rail Baltica, jaki ma by gotowy do roku 2013. W Polsce do tego czasu budowa tej linii najpewniej co wi璚ej nie ruszy z miejsca - informuje "Nasz Dziennik".

Wczorajszy doba okaza si wybitnie korzystny dla inwestor闚 posiadaj帷ych w swoich portfelach ryzykowne aktywa. Opublikowane zas鏏 wiedzy oraz wypowied premiera Grecji sprawi造, 瞠 wsp鏊na dewiza i akcje zyskiwa造 na warto軼i.

PKP S.A. ogłosiły przetargi na dokonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej dla czterech wrocławskich dworców: Mikołajów, Pracze, Kuźniki i Leśnica - poinformowała w poniedziałek spółka. Przebudowa dworców jest planowana na lata 2010-2011 i będzie kosztować około 8 mln zł. Jak wynika z informacji osoby co ko這 tego zaznajomionej ze sprawą, prokuratorzy federalni nie wniosą oskarżeń przeciw byłemu dyrektorowi American International Group Inc. Josephowi Cassano, powiązanego z upadkiem ubezpieczyciela.

Średnie ceny benzyny bezołowiowej PB95 w handlu detalicznym spadły w ciągu ostatniego miesiąca o 10 groszy - wynika z analiz Polskiej Izby Paliw Płynnych. New World Resources sfinalizował sprzedaż NWR Energy spółce Dalkia Ceska rzeczpospolita za ok. 131 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym. Pierwszego dnia swojej wizyty w Waszyngtonie grecki szef rz康u Jeorjos Papandreu zaapelowa do 20 najwi瘯szych gospodarek rozwini皻ych i rozwijaj帷ych si (G20), aby przeciwstawi造 si spekulantom, kt鏎ych oskar篡 o spot璕owanie problem闚 fiskalnych swojego kraju.Syndycy europejskiej części Lehman Brothers wkrótce będą w stanie rozpocząć zwrot klientom aktywów o wartości 11 mld dol. zamrożonych od chwili upadku tego banku. Udało im się bowiem uzyskać szerokie zalecenie dla planu dystrybucji. liczbowy Polsat planuje w IV kwartale przyszłego roku uruchomić usługę telefonii stacjonarnej, poinformowali przedstawiciele spółki w poniedziałek. numeryczny Polsat rozpoczął testy usługi dostępu do internetu, a pocz徠ek komercyjny tej usługi jest zaplanowany na I kwartał przyszłego roku. Spadki na ameryka雟kiej gie責zie. Na zamkni璚iu notowa wsp馧czynnik Dow Jones Industrial spad o 1,21 proc. do 9.762,69 pkt. Nasdaq zni磬owa 2,67 proc. do 2.059,61 pkt., a rozk豉d S&P 500 spad o 1,95 proc. i wyni鏀 na dosy tego dnia 1.042,63 pkt.

Rosja: w 2009 praca ropy na rekordowym poziomie


W 2009 roku rosyjska praca ropy naftowej wzrosła o około 1,5 procent i znalazła się na rekordowo wysokim poziomie (w okresie po upadku Związku Radzieckiego). To oznacza, że ten największy na świecie producent ropy ponownie wszedł na ścieżkę wzrostową po spadku produkcji w 2008 roku. produkcja spadła wówczas po raz pierwszy od dziesięciu lat.

S康 og這si bankructwo Dolwis, sp馧ki zale積ej Bytomia


S康 rejonowy w Jeleniej G鏎ze og這si bankructwo z mo磧iwo軼i zawarcia uk豉du sp馧ki Dolwis, sp馧ki zale積ej Bytomia. zamiar s康u jest prawomocne.

Google da darmow nawigacj GPS. Androidom.


Google oferuje producentom telefon闚 kom鏎kowych ca造 - i bezp豉tny - system nawigacji GPS, oparty na Google Maps. Odpowiednie oprogramowanie po raz pierwszy znajdzie si w aparacie "Droid" firmy Motorola, jaki w nadchodz帷ym tygodniu zacznie wyprzedawa ameryka雟ka sie Verizon.

korporacja = werdykt 鄉ierci?


W ci庵u nieca造ch dw鏂h lat we francuskiej firmie France T矇l矇com dosz這 do 24 samob鎩stw pracownik闚. W atmosferze skandalu boss obiecuje eufemizm wewn皻rznej polityki korporacji, by zni篡 ilo嗆 stresu po鈔鏚 personelu.

Oil rebounds above $82 as some Europe flights rys


Oil rose past $82 on Tuesday, rebounding from three-week lows as jet fuel demand increased, with European planes taking back to the skies after the threat from volcanic ash receded.

Sprzedajemy bilety autokarowe a do wszystkich kraj闚 w 鈔odku Europie r闚nie negacja logiczna w豉郾ie. Nasze bilety autokarowe owo ka盥orazowo zabezpieczenie na autorytatywny przew霩 autokarem do wn皻rza komfortowych warunkach. Je瞠li chcesz kupowa bilet autokarowy w 鈔odku nieco minut powieniene pos逝篡 si spo鈔鏚 oferty na sprzeda bilet闚 autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje Sprzedajemy bilety autokarowe a do wszystkich kraj闚 w 鈔odku Europie plus negacja logiczna dopiero co. Nasze bilety autokarowe owo notorycznie zabezpieczenie na miarodajny przew霩 autokarem do wn皻rza komfortowych warunkach. Je郵iby chcesz kupowa bilet autokarowy wewn徠rz par minut powieniene pos逝篡 si spo鈔鏚 oferty na sprzeda bilet闚 autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza biznes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe a do kraj闚 takich na miar Rfn azali Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz tak瞠 bilety autokarowe na tranzyt a do Holandii azali Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od czasu wielu lat oraz posiadamy tysi帷e zadowolonych klient闚 bilety autokarowe na przewozy autokarowe a do kraj闚 takich na spos鏏 Rajch azali Wielka Brytania. Na wida znajdziesz i bilety autokarowe na tranzyt a do Holandii azali Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od czasu wielu lat r闚nie posiadamy tysi帷e zadowolonych klient闚